بازی بازاریابی سیاسی

کد کتاب : #175
تاریخ انتشار : 1394/10/28 14:07
تعداد بازدید کننده : 3919
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بازی بازاریابی سیاسی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نویسنده: جنیفرلیز- مارشمنت مترجم: دکتر رسول بابایی

بازاریابی سیاسی استراتژی‌ها و ابزاری راب برای نخبگان سیاسی فراهم می‌آورد که با کمک آن‌ها بازی پیچیده‌ی انتخاباتی را بهتر اداره کنند. سیاستمداران برای پیروزی بازی می‌کنند، البته تلاش‌های آنان منحصر به پیروزی در انتخابات نیست، بلکه تغییرات جهانی را نیز شامل می‌شود.

این کتاب دو پرسش اساسی مطرح می‌کند: چه عواملی در بازاریابی سیاسی مؤثر هستند؟ و بازاریابی سیاسی چه تأثیری بر دموکراسی‌ها می‌گذارد؟ این کتاب قواعد بازی بازاریابی سیاسی را نه فقط از آثار دانشگاهی بلکه از کسانی که آن را بازی کرده‌اند، گردآوری کرده است.

 

در این کتاب چه می‌خوانیم؟
مقدمه
ساختار کتاب
فصل اول: تحلیل بازار
فصل دوم: توسعه‌ی استراتژیک
فصل سوم: مسئولیت رهبری
فصل چهارم: بازاریابی حزب
فصل پنجم: برقراری ارتباطات
فصل ششم: مدیریت انتقال
فصل هفتم: بازاریابی دموکراتیک
نتیجه: بازاریابی سیاسی، دموکراسی و شراکت
فهرست جدول‌ها و دیاگرام‌ها

مطالعه‌ی این کتاب برای چه کسانی مفیدتر خواهد بود؟

- فعالان عرصه‌ی سیاسی
- طراحان و متخصصان برند فردی
- مدیران و کارشناسان برند
- فعالان و پژوهشگران حوزه‌ی بازاریابی

 

بخشی از این کتاب:
وحدت درونی
وحدت درونی بخش مهمی از بازاریابی حزب است. بدون آن، طرح‌های بازاریابی در رابطه با استراتژی، برندسازی، توسعه‌ی محصول و ارتباطات ممکن است ناکام بماند. همه در حزب باید در صحنه و با یکدیگر هم‌داستان باشند. اسمیت، جی. (2006, 9-10) نشان می‌دهد که چگونه چنددستگی احزاب را ویران می‌کند، همان‌طور که در حزب محافظه‌کار انگلستان در دوره‌های رهبری جان میجر، ویلیام هگ و دانکن اسمیت روی داد. پقه (2009, 52) می‌گوید، در انتخابات 2004 کانادا حزب محافظه‌کار «با مشکل بی‌اثر شدن پیام نامزدها روبه‌رو بود»، از این رو آن‌ها کوشیدند «رویکردی منسجم‌تر و منظم‌تر در قبال انتقال پیام حزب اتخاذ کنند» تا در سال 2006 به پیروزی برسند. از نظر جونز (2008)، محافظه‌کاران انگلستان در 2003ـ2005 «همواره با فقدان معنایی از اتحاد ــ اتحادی استراتژیک ــ روبه‌رو بودند و این مسئله‌ای مهم بود». زمانی که لینتون کراسبی برای کمپین 2005 به صحنه آمد، تأکید خود را روی پنج وعده‌ی انتخاباتی حفظ کرد ــ پلیس بیشتر، بیمارستان‌های تمیزتر، مالیات کمتر، مهاجرت کنترل شده، مدارس بهتر. این سیاست پیش‌تر در کنفرانس حزب با این استدلال مشخص شده بود که «بیشترین شانس ما تداوم این مسیر است، نه تفسیرهای شخصی و انواع فراوانی از افراط‌های شخصی». هرچند حزب انتخابات 2005 را از دست داد، اما توانست کرسی‌های بیشتری به‌دست آورد، ولی اگر دچار تفرقه می‌شد، این دستاورد را نیز نمی‌داشت.

نویسنده: جنیفرلیز- مارشمنت
مترجم: دکتر رسول بابایی
سال چاپ: زمستان ۱۳۹۴
قطع: وزیری
تعداد صفحات: ۲۵۲
نوبت چاپ: اول

 

برای خرید نسخه‌ی الکترونیکی این کتاب اینجا کلیک کنید.

 


اضافه به سبد خرید

 

 

“ بازی بازاریابی سیاسی ”