بازاریابی مد

کد کتاب : #173
تاریخ انتشار : 1394/9/8 14:39
تعداد بازدید کننده : 6916
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بازاریابی مد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نویسندگان: تیم جکسون و دیوید شاو مترجمان: دکتر کامبیز حیدرزاده و دکتر شهناز نایب‌زاده

چگونه در بازاریابی مد مهارت کسب کنیم؟

هدف کتاب حاضر این است که به خواننده بینشی در زمینه‌ی نقش متمایز بازاریابی صنعت مد ببخشد، شکاف موجود در دانش مرتبط با فعالیت‌های امور بازاریابی مد در شرکت‌های مد را پر کند و نیز رابطه‌ی بین تئوری و عمل در بازاریابی در صنعت مد را تجزیه و تحلیل نماید.

 

در این کتاب چه می‌خوانیم؟
مقدمه
1. مشتری و مصرف مد
2. اطلاعات و تحقیقات بازاریابی پیرامون مد
3. بخش‌بندی، هدف‌گیری و جایگاه‌یابی در بازاریابی مد
4. آمیخته‌ی بازاریابی: محصول مد
5. آمیخته‌ی بازاریابی: قیمت‌گذاری در مد
6. آمیخته‌ی بازاریابی: ترفیع و ارتباطات بازاریابی
7. آمیخته‌ی بازاریابی: مکان - کانال‌های توزیع و خدمت‌رسانی
8. برندسازی در مد و تجملات
9. رویکردهای جدید در بازاریابی مد
10. برنامه‌ریزی استراتژیک و تاکتیکی در بازاریابی مدمطالعه‌ی این کتاب برای چه کسانی مفیدتر خواهد بود؟

- فعالان صنعت مد
- مدیران و کارشناسان برند
- مدیران بازاریابی
- صاحبان کسب‌وکار

 

بخشی از این کتاب:
آیا محصولات مد در واقع کپی یا اقتباسی از آنچه قبلاً وجود داشته، هستند؟
مفروض دانستن این که مد در واقع به عنوان نتیجه‌ی کپی یا اصلاحی بی‌واسطه از محصولات یک طراح یا یک خیاط می‌باشد، کار نادرستی است. در حقیقت، ایده‌ها یا طرح‌های جدیدی وجود دارند که همواره در طی زمان در هر سطحی از مد به وجود می‌آیند. در نتیجه‌ی وجود جریان‌های اطلاعاتی سریع‌تری در خصوص ایده، حتی خرده‌فروشان و تولید‌کنندگان مد در سطح پایین‌تری از بازار در حال حاضر تلاش‌های بسیاری برای طراحیِ حتی ارزان‌ترین پوشاک صورت می‌دهند. طرح و سبک خوب دیگر فقط در سطح برتر بازار مد مورد نیاز نیستند.
اغلب خرده‌فروشان جهانی، تسهیلات طراحی خانگی متعلق به خود را افزوده یا ارتقا داده‌اند. پیش از خلق آنچه اکنون به عنوان خرده‌فروش طراح شناخته شده است، اغلب خرده‌فروشان مد چندگانه‌ی انگلیسی تقریباً به طور کامل بر عرضه‌کنندگان پوشاک و محصولات مد خویش متکی بوده‌اند که به عنوان منبع و الهام‌بخش اصلی طرح‌ها و ایده‌های جدید عمل کرده‌اند. تولید‌کنندگان (که ملزم به حفظ برچسب نام تجاری خویش که دائماً تجدید و احیا می‌شود، هستند) اغلب به شکلی که تنها در تصورات می‌گنجد، به عنوان کمکی برای انجام‌دادن کاری مشابه برای خرده‌فروشان در نظر گرفته می‌شوند. اما همچنان که فضای بازار، بیشتر متقاضی می‌شود و خرده‌فروشان به خلق سبک‌های خانگی منحصربه‌فردتر نیاز بیشتری پیدا می‌کنند، برای خرده‌فروشان صاحب نام تجاری اداره‌کردن واحدهای سازمانی طراحی خانگی متعلق به خودشان به هنجاری تبدیل می‌گردد. به شکلی روزافزون طراحان خویش‌فرما (کسانی که دائماً تغییر می‌کنند و به استمرار، ایده‌های جدیدی به کسب‌وکار وارد می‌سازند) برای واحدهای سازمانی طراحی خانگی خرده‌فروشی مفید هستند. توسعه‌ی روزافزون نام‌های تجاری/ برچسب‌های خانگی توسط خرده‌فروشان مد نیروی محرک کلیدی‌ای در خصوص تسهیلات طراحی خانگی بزرگ‌تر و بهتر می‌گردد.

 

نویسندگان: تیم جکسون و دیوید شاو
مترجمان: دکتر کامبیز حیدرزاده و دکتر شهناز نایب‌زاده
سال چاپ: پاییز ۱۳۹۶
قطع: وزیری
تعداد صفحات: ۴۹۲
نوبت چاپ: دوم

 


اضافه به سبد خرید

 

 

 

“ بازاریابی مد ”