سلطان خیابان مدیسون

کد کتاب : #131
تاریخ انتشار : 1393/8/3 13:25
تعداد بازدید کننده : 3723
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سلطان خیابان مدیسون
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نویسنده: کنت رومن مترجم: منیژه شیخ‌جوادی (بهزاد)

با میراث اُگیلوی آشنا شوید.

نویسنده: کنت رومن

مترجم: منیژه شیخ‌جوادی (بهزاد)

سال چاپ: تابستان ۱۳۹۳

قیمت: ۱۲۰۰۰ تومان

قطع: رقعی

تعداد صفحات: ۱۲۰

نوبت چاپ: اول

دنیای تبلیغات نیز مانند هر حرفه و تجارتی شاهد حضور بزرگانی تأثیرگذار و نوآور بوده که این صنعت را دستخوش تغییراتی شگرف کرده‌اند. بی‌شک دیوید اُگیلوی یکی از آن‌هاست. کسی که او را «پیشگام تبلیغات»، «پدر فروش ساده»، «آقای تبلیغات» و «پدر تبلیغات مدرن» می‌خوانند.
در دنیای تبلیغات و طی سالیان متوالی، خیابان مدیسون نشانی بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی بوده است. در سال ۱۹۴۸ دیوید اُگیلوی ۳۹ ساله، یک مهاجر انگلیسی که کمترین تجربه‌ای در دنیای تبلیغات نداشت، دفتری در این خیابان گشود. هدف‌های اُگیلوی بسیار جاه‌طلبانه بودند؛ هدف‌هایی در حد ایجاد تحول در کسب‌وکار تبلیغات و تبدیل آن به یک صنعت حرفه‌ای. مفهوم بازاریابی مستقیم، فکری نو در دوران اُگیلوی محسوب می‌شد. در واقع، او جلوتر از زمان خود بود. او در طول زندگی حرفه‌ای‌اش، تلاش وافری برای هدف تبلیغات - فروش محصول و خدمات برای مشتری - به خرج می‌داد.
یکی از ایده‌های بزرگ اُگیلوی، رواج مفهوم برند بود. او که خود یک برند مشهور و شناخته‌شده است، نخستین کسی بود که به اهمیت برند پی برد و شالوده‌ی یک برند جهانی را بنا نهاد و کمپین‌هایی را خلق کرد که در زمان خود بی‌همتا بودند و کیفیت بالایی داشتند. نوشته‌ی تبلیغاتی او برای صابون «داو» به قدری بانفوذ بود که «داو» را فراتر از یک صابون نشان داد و آن را به یک برند پیشرو در زمینه‌ی محصولات شخصی مراقبت از پوست در سطح جهان تبدیل کرد. به هر حال، میراث او ماورای نوشته‌های تبلیغاتی و یا آگهی‌های تلویزیونی است.
سلطان خیابان مدیسون یک بیوگرافی است درباره‌ی اُگیلوی و میراثی که او از خود به جای گذاشته است؛ یک پرتره‌ی شگفت‌انگیز از عجیب‌وغریب‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های تبلیغات. هر کس دیوید اُگیلوی را می‌شناخته، چیزی می‌بیند که نمی‌دانسته، و هر کس او را نمی‌شناخته، اوقات بسیار لذت‌بخشی را در راه شناخت او سپری خواهد کرد.

“ سلطان خیابان مدیسون ”