تبلیغات چریکی

کد کتاب : #103
تاریخ انتشار : 1393/7/29 14:50
تعداد بازدید کننده : 4819
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تبلیغات چریکی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نویسنده: دکتر عطیه بطحایی

تبلیغات چریکی هنر جلب توجه مصرف‌کنندگان و مشتریان از طریق شیوه‌های خلاقانه و غیرمنتظره است. این سبک فعالیت‌های تبلیغاتی بر مبنای کاهش هزینه‌ها و در عین حال افزایش جاذبه، ماندگاری و تأثیرگذاری پیام‌های تبلیغاتی در ذهن خریداران و مصرف‌کنندگان شکل گرفته است. این کتاب نخستین و تنها عنوان تألیفی این حوزه به زبان فارسی است.

 

در این کتاب چه می‌خوانیم؟
کلام آغازین
1. استراتژی تبلیغات چریکی
2. کسب نتیجه‌های غیرمنتظره با صرف بودجه‌ای محدود
3. تمرکز بر مخاطبان و مشتریان هدف
4. سرچشمه‌ی خلاقیت
5. کسب بیشترین سود از طریق فعالیت‌های تبلیغات و پیشبرد فروش
6. هوشمندی در طراحی و اجرای تبلیغات چریکی
7. معرفی زیرشاخه‌های تبلیغات چریکی
کلام آخر: چریک شوید


مطالعه‌ی این کتاب برای چه کسانی مفیدتر خواهد بود؟

- مدیران و کارشناسان تبلیغات
- طراحان
- ایده‌پردازها
- علاقه‌مندان به مباحث بازاریابی
- صاحبان کسب‌وکار

 

بخشی از این کتاب:
قدرت یک ایده
یکی از ویژگی‌های متمایزکننده‌ی تبلیغات چریکی از سایر استراتژی‌های تبلیغاتی، اهمیت فوق‌العاده‌ی ایده‌ی پنهان در پَس‌تیتر، تصویر، موسیقی و یا هر ابزار دیگری است که برای شکل‌گیری تبلیغ به کار رفته است. اگرچه ممکن است گاه تبلیغات کلاسیک با وجود بی‌بهره‌بودن از ایده‌ای جذاب، به دلیل بهره‌مندی از یک تصویر یا موسیقی یا چهره‌ای سرشناس و یا بهره‌مندی از جلوه‌های ویژه مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گیرد، اما در بحث تبلیغات چریکی به هیچ وجه این گونه نیست. آنچه باعث جذب مخاطب در این گونه از تبلیغات می‌شود، ایده‌ی بی‌نظیر و منحصربه‌فردی است که طراحان تبلیغ در ذهن داشته‌اند و اغلب به ساده‌ترین شکل آن را به تصویر کشیده‌اند. زمانی که یک آگهی تبلیغاتی از ایده‌ای قدرتمند بهره‌مند باشد، سایر عناصر طراحی و پیاده‌سازی آن ساده و کم‌رنگ جلوه خواهد کرد.
به تبلیغات رسانه‌ای دنیای اطراف خود، به ویژه آگهی‌های تبلیغاتی تلویزیونی خوب دقت کنید. تا چه حد وجود ایده‌ای جذاب، غیرمنتظره و دور از تصور در این گونه تبلیغات دیده می‌شود؟ باید اعتراف کرد که در این گونه تبلیغات رسانه‌ای، اغلب، تنها عنصری که به چشم نمی‌خورد، همان ایده‌ی خلاقانه است. این نکته خود دریچه‌ای به سوی توجه و تأکید بیشتر بر بحث تبلیغات چریکی است و ضرورت بررسی و شکل‌گیری تبلیغات چریکی را برای بسیاری از شرکت‌ها یادآور می‌شود.

 

نویسنده: دکتر عطیه بطحایی
سال چاپ: تابستان ۱۳۹۸
قطع: رقعی
تعداد صفحات: ۱۳۶
نوبت چاپ: دوم

 

 برای خرید نسخه‌ی الکترونیکی این کتاب اینجا کلیک کنید.


اضافه به سبد خرید

 

 

“ تبلیغات چریکی ”
تگ ها تبلیغات