کهلر – سه — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه”

کد خبر : #241
تاریخ انتشار : 1397/4/10 11:30
تعداد بازدید کننده : 1122
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کهلر – سه — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه”
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حاشیه ای بر سرخ و سیاه

نام برند:
کهلر

محصول:
چرخ خیاطی

تگ لاین:

کاراکتر برند:
ندارد

وعده برند:
شیک پوشی

پیش زمینه:
عادت خرید لباس آماده در ایران، سابقه چندان طولانی ندارد؛ هنر خیاطی از مادر و مادربزرگ به دختران منتقل می شد تا وظیفه تهیه رختخواب و لباس مورد نیاز افراد خانواده را در کنار سایر فعالیت ها به عهده بگیرند. آمدن چرخ خیاطی های دستی و بعد اتوماتیک، کمک بزرگی به آسان تر شدن این کار و افزایش کیفیت رخت و لباسی کرد که در خانه تهیه می شد و برای سالیان سال، وجود چرخ خیاطی در جهیزیه دختران ضروری بود.

مخاطب پیام آگهی:
این آگهی ها دو گروه مخاطب دارد؛ ۱- کسانی که به حرفه خیاطی و تهیه لباس های سری یا سفارشی مشغول بودند ۲- دختران و زنان خانه داری که برای کاهش هزینه های خانواده یا از روی علاقه، خیاطی می کردند.

شرح آگهی:
تصویر سه خانم جوان شیک پوش در حال گپ زدن؛ نیازی نیست تصویر تمام قد آنها را ببینیم تا آنچه که گفته شد را دریابیم، بنابراین طراح با یک انتخاب هوشمندانه، نیمی از بدن سوژه ها را حذف کرده تا دامن های فون مد روز آنها تمام توجه مخاطب را به خود جلب کند و با نوشتن نام خود روی لباس یکی از این خانم های خوش پوش، یک سفیر برند معرفی می کند و زبان بدن دو نفر دیگر حاکی از تحت تاثیر قرار گرفتن آنان و علاقه شان به لباس این سفیر برند است، دو خانم خوش پوش که لباس دوخته شده با کهلر را پسندیده اند؛ سپس بلافاصله قهرمان داستان، یعنی چرخ خیاطی کهلر را به ما نشان می دهد. پیام این آگهی به مخاطب خود این است: “اگر می خواهی مانند این خانم – سفیر برند کهلر – چنین دامن زیبا و مد روزی به تن کنی و سایر خانم های خوش پوش را انگشت به دهان کنی، کافیست یک چرخ خیاطی کهلر بخری و لباس مورد علاقه ات را بدوزی” طراح می توانست تنها یک نفر را با دامن مد روز نشان دهد و بگوید که با این چرخ می توانید چنین دامن زیبایی بدوزید، یا حتا سه مانکن در کنار هم قرار دهد؛ ولی این جمع زنانه به شکلی که در آگهی دیده می شود، قدرت داستان گویی دارد که دو حالت گفته شده ندارد؛ با دیدن این تصویر مخاطب یک مهمانی را مجسم می کند که چند خانم جوان و شیک پوش در حال گپ و گفت هستند و خود را در چنین وضعیتی تجسم می کند، اگر من در این جمع قرار بگیرم، آیا لباس مناسب و مشابهی دارم و به شیک پوشی سایر خانم ها خواهم بود؟ آیا می توانم بیشتر از بقیه بدرخشم؟ این داستانی است که کهلر در این آگهی تعریف می کند و مخاطب را به خرید چرخ خیاطی و دوختن لباس زیبا ترغیب می کند.

 

* تصویر از کتاب سرخ و سیاه انتشارات سیته

منبع: وب‌سایت شخصی ماندانا آینه‌چیان

“ کهلر – سه — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه” ”