ایزوگام – چهار — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه”

کد خبر : #234
تاریخ انتشار : 1397/3/29 11:01
تعداد بازدید کننده : 1181
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ایزوگام – چهار — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حاشیه ای بر سرخ و سیاه

نام برند:
ایزوگام (یکی از نام برندهایی که تبدیل به نام کالا شد و تمام کالاهای مشابه با این اسم شناخته می شود)

محصول:
عایق رطوبت پشت بام.

تگ لاین:
بام خانه شما هرگز چکه نخواهد کرد، اگر آن را با ایزوگام بپوشانید.

کاراکتر برند:
یک تکنسین با بدنی تنومند و قوی و دست و پایی چابک و لبخند به لب، لباس فرم که نشانه استانداردهای سازمانی و کاری شرکت بوده و اطمینان و اعتماد بیشتری را در ذهن مخاطب بوجود می آورد. زبان بدن ریلکس و پراز اعتماد به نفس این کاراکتر، تمام اثرات گفته شده را چندبرابر بیشتر می کند، کسی که می توانید به مهارت و توانایی و اخلاق حرفه ایش اعتماد کنید؛ یکی از بهترین کاراکترهای طراحی شده در تاریخ تبلیغات ایران؛ حضور این کاراکتر قوی که حتا به تنهایی حرف های زیادی درباره شرکت و محصول می زند، از هر آگهی ساده ای، یک تبلیغ موثر و برنده می سازد.

وعده برند:
حفظ سلامت بنای ساختمان، امنیت لوازم خانه، و در نهایت آرامش و آسایش ساکنان ساختمان در زمان بارندگی.

پیش زمینه:
تا پیش از ساخت و ساز ساختمان های مدرن در ایران، از کاه گل برای اندود کردن سقف و دیوارها استفاده می شد. در اوایل دوران ساخت و سازهای مدرن نیز برای سقف و سایر فضاهایی که نیاز به عایق بود، از روش قیرگونی استفاده می شد. لایه های عایق پیش ساخته ایزوگام هنگام ورود به بازار، می بایست با تکنیک قیرگونی رقابت می کرد.

مخاطب پیام آگهی:
مخاطب پیام آگهی ها آقایان، در نقش سازنده و فروشنده ساختمان یا صاحب خانه و شخص تصمیم گیرنده درباره مسائل ساختمانی خانه هستند.

شرح آگهی:
یک آگهی از جنس برندینگ؛ لوگو، کاراکتر و شعار و البته نام شرکت و اطلاعات تماس. شاید این آگهی تصویر مرتبط با مشکل (بارندگی و چکه کردن سقف) یا راه حل (استفاده از ایزوگام) نداشته باشد، ولی حرکت خط دایره مانند و شکل پرتنش این خط، به اندازه کافی استرس دارد که هم چشم مخاطب را درگیر کرده و هم وجود مشکلی را القا کند و در انتهای این استرس چشم وی را به نام و شعاری برساند که راه حل پیشنهادی آگهی است؛ در عین حال، فضای منفی مناسب اطراف طرح کمک می کند که این آگهی در هر زمینه و رسانه ای به خوبی جلب توجه کرده و دیده شود.

 

* تصویر از کتاب سرخ و سیاه انتشارات سیته

منبع: وب‌سایت شخصی ماندانا آینه‌چیان

 

“ ایزوگام – چهار — از مجموعه “حاشیه ای بر سرخ و سیاه” ”